BohaterON

4 października 2021

Jak co roku przystąpiliśmy do udziału w projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”  –  wszystkie zainteresowane przedszkola z całej Polski zgłaszają chęć udziału a starsze grupy mogą dołączyć do tej akcji w celu propagowania patriotyzmu.
Korzystając z udostępnionych materiałów edukacyjnych, starsze dzieci wzięły udział w zajęciach dydaktycznych dot. historii Polski. Podczas tej ważnej lekcji poruszyliśmy m.in. kwestie tego czym  jest spór, konflikt, wolność, patriotyzm. Ciekawym elementem zajęć było  także obejrzenie w formie online bezpłatnego spektaklu Teatru Lalek pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” – przedstawienie i przybliżenie dzieciom w tej formie historii Powstańców, umożliwiło przedszkolakom zrozumienie czym była walka o wolność, jakimi sposobami Powstańcy walczyli z wrogiem i jak oni sami mogą na co dzień być małymi bohaterami – patriotami np. poprzez dbanie o swoją okolicę, zbieranie i segregowanie śmieci. Następnie wspólnymi siłami wykonaliśmy „Kartki dla Powstańców” w których zawarliśmy kilka słów pochwały, podziękowań i życzeń dla walczących o wolną Polskę. Grupa 6 – Latków udała się do Poczty Polskiej w Tuliszkowie w celu wysłania zaadresowanej koperty z kartkami. Przy okazji dzieci obserwowały pracę asystenta pocztowego i wysłuchały co powinny zrobić, aby list dotarł do adresata. Pieszą wycieczkę do Poczty Polskiej zakończyliśmy zbieraniem kasztanów w pobliskim parku, które ozdobią kącik przyrodniczy w sali.