63 280 30 43

sekretariat@przedszkole-tuliszkow.pl

Dyniowy Zawrót Głowy

5 listopada 2019

W dniach 28-31 października w przedszkolu realizowaliśmy projekt „Dyniowy zawrót głowy”. Koordynatorem akcji była pani Milena Musiałowska. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych z pomocą pań odkrywały i poznawały na różne sposoby walory tego warzywa z rodziny dyniowatych. Ubrani na pomarańczowo przemaszerowaliśmy ulicami Tuliszkowa odwiedzając urząd miasta, bank, ośrodek zdrowia, komisariat policji. Grono pedagogiczne wystawiło dla dzieci bajkę: „Zasadził dziadek dynię w ogrodzie”. Zorganizowany konkurs dla dzieci i rodziców na „Najpiękniejszą Dynię”. Zorganizowany konkurs dla dzieci i rodziców cieszył się wielkim zainteresowaniem, laureaci zdobyli nagrody i wyróżnienia.

W dowód uznania, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również spiżarnia z dyniowymi przetworami, a zachęceni degustacją rodzice mogli skorzystać z „dyniowej książki kucharskiej”. Projekt zakończyliśmy słodkim, dyniowym podwieczorkiem. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom, a dyniowe dekoracje, wypieki i przetwory pozwoliły odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa.

Ostatnie wpisy

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Kolorowy wystrój, bajeczne stroje, skoczna muzyka, a przede wszystkim radość i duże pokłady...