Wiosenne świętowanie

22 marca 2021

Początek nowej pory roku, Światowy Dzień Zespołu Downa i Światowy Dzień Wody oraz Wielkanoc były okazją do świętowania w naszym przedszkolu.
Pani Bocianowa rozesłała dla każdej grupy list od Pani Wiosny z prośbą o pomoc w wykonaniu wiosennych zadań. Wraz z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny,
do grup zawitała Pani Wiosna, Bocian, dwie Żabki oraz Pszczółka by przywitać się z dziećmi i porozmawiać o wiosennej przyrodzie oraz wesoło się z nimi pobawić.
Dzieci pokazały gościom udekorowaną swoimi pracami salę, zaśpiewały im wiosenną piosenkę, rozwiązywały zagadki na temat wiosennych oznak w przyrodzie, tańczyły wesoły pląs.  Na koniec dzieci miały za zadanie wykonać wiosenny gaik, aby wręczyć go osobie dorosłej i jej oznajmić, że już wiosna!
W tym dniu, dzieci okazały również swoje wsparcie osobom z zespołem Downa zakładając dwie odmienne skarpetki jako symbol solidarności,
przełamywania stereotypów i oswajania z odmiennością.
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i miłą atmosferę podczas wielkanocnego kiermaszu.
22 marca to także Światowy Dzień Wody, a więc przypomnieliśmy sobie, jak ważna dla nas i przyrody jest woda.
Z tej okazji, rodzice w przedszkolu byli częstowani butelkowaną wodą mineralną.
To był, z pewnością dzień pełen działań, wrażeń, zadań do wykonania. Cieszymy się, że udało nam się wzbudzić radość na twarzach przedszkolaków i doświadczyć wspólnie tylu miłych chwil.