63 280 30 43

sekretariat@przedszkole-tuliszkow.pl

II BIEG PRZEDSZKOLAKÓW PO ZDROWIE

22 czerwca 2022

W dniach 13 i 14 czerwca 2021r. kontynuując inicjatywę pani dyrektor Justyny Gascon  Carreño, Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie wraz z Rodzicami zorganizowało „II BIEG PRZEDSZKOLAKÓW PO ZDROWIE”. Bieg ten miał na celu nie tylko promowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzację biegania wśród dzieci i dorosłych, ale również podnoszenie świadomości w zakresie udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa oraz szeroko pojętą integrację dzieci, Rodziców oraz nauczycieli przedszkola.

Wzorem ubiegłego roku, bieg każdej grupy przedszkolnej odbywał się według ustalonego harmonogramu.
W poniedziałek 13 czerwca swoją sportową imprezę miały następujące grupy:

 • Grupa 4 – 5 latków Pani Lucyny Cholewińskiej;
 • Grupa 4 – 5 latków Pani Joanny Patrzykąt;
 • Grupa 6 latków Pani Emilii Szczap;
 • Grupa 5 latków Pani Marii Szczap.

Natomiast we wtorek w sportowe szranki stawały kolejno poniższe grupy:

 • Grupa 5 latków Pani Anny Tylkowskiej;
 • Grupa 3 latków Pani Anny Gaj;
 • Grupa 3 latków Pani Anny Markiewicz;
 • Grupa 4 latków Pani Moniki Grześkiewicz;
 • Grupa 3 – 4 latków Pani Agnieszki Markowskiej.

Niestety, w poniedziałek pogoda nie dopisała, było wietrznie i deszczowo. Jedynie grupa Pani Lucyny zdążyła pokonać trasę w sprzyjających warunkach pogodowych. Dla pozostałych grup został wdrożony niezastąpiony tzw. plan „B”, który w tych warunkach okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Zamiast biegu wytyczonymi alejkami parku, w sali przedszkolnej odbyła się  gimnastyka oraz zabawy ruchowe i taneczne pod czujnym okiem animatora Pana Dawida Siwca. Pozostałe atrakcje również zostały przeniesione do budynku przedszkola. We wtorek cała sportowa impreza odbywała się na placu przed przedszkolem. Po biegu lub wcześniej wspomnianej aktywności fizycznej, każdy przedszkolak wraz ze swoją rodzinką zaproszony został na podium, gdzie Pani Wicedyrektor Przedszkola Beata Nejman uhonorowała go medalem, a wychowawca dyplomem. Dzieci z rąk przedstawicieli Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie otrzymały również nagrody rzeczowe, którymi były: kamizelka, zawieszka i opaska odblaskowa, piłka, woda. Oczywiście w tak radosnej chwili, nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć.

Chwilą wytchnienia okazał się kolejny punkt programu czyli magiczny pokaz baniek, który wprowadził w zachwyt nie tylko dzieci, ale i Rodziców. Podczas pokazu można było zobaczyć mnóstwo baniek mydlanych w różnych odsłonach. Były bańki duże, małe, połączone w różnorakie konfiguracje, bańki dymne i ogniowe.
Jednak zamykanie dzieci w środku bańki okazało się największą atrakcją pokazu, z której skorzystały wszystkie dzieci.

Kolejną niespodzianką, na którą dzieci czekały z niecierpliwością był dmuchany tor przeszkód, gdzie poprzez zabawę mogły one doskonalić swoją sprawność fizyczną.

Następną atrakcją było mini zoo – wystawa zwierząt wypożyczonych ze sklepu zoologicznego: „Kakadu” w Turku. Dzieci mogły podziwiać, a nawet dotknąć czy wziąć
do ręki chomika, agamę, królika, koty perskie, czy przyglądać się z bliska kolorowym rybkom. Uzyskały też wiedzę na temat jak bezpiecznie obchodzić się
ze zwierzętami oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Nie zabrakło również stoisk tematycznie związanych z ideą biegu. Było STOISKO MEDYCZNE, gdzie Panie pielęgniarki wymiennie pełniły dyżur przez całe 2 dni.
Tam można było zmierzyć cukier i ciśnienie, saturację, dokonać pomiaru wagi ciała, zasięgnąć porad na temat zdrowia i zdrowego stylu życia oraz nauczyć się wykonywania na fantomie resuscytacji oddechowo krążeniowej.

Było również STOISKO Z ULOTKAMI dotyczącymi zdrowia, zdrowia psychicznego oraz problemu nadużywania alkoholu, przemocy domowej i współuzależnienia. 
W stoisku tym promowaliśmy również zakres działań Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W ciągu 2 dni naprzemiennie odwiedzali nas przedstawiciele służb mundurowych dbających codziennie o nasze bezpieczeństwo. Zaznajamiali nas ze specyfiką swojej pracy uczulając na przestrzeganie zasad gwarantujących nam bezpieczeństwo. Zaproszeni mundurowi goście także aktywnie prowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznej pozycji, czy resuscytacji. Byli to:

 • Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie;
 • Pani Policjantka, Pan Policjant oraz maskotka policyjna Pan Pyrek z Komendy Powiatowej Policji w Turku;
 • Zespół Ratownictwa Medycznego z Firmy MEDCAR

Zarówno w poniedziałek jak i we wtorek Rodzice mieli możliwość wzięcia udziału w sprawdzonej już akcji dobroczynnej „Wietrzenie garderoby”, gdzie każdy dorosły uczestnik festynu mógł zaopatrzyć się w ubrania z „drugiej ręki”, być EKO dając ubraniom nowe życie, a przy okazji  zrobić coś dobrego dla naszej planety.

Do dyspozycji dzieci i ich Rodziców otwarta była kawiarenka oferująca słodkie wypieki, owoce, kawę, herbatę, lemoniadę cytrynowo – pomarańczową oraz wodę
z cytryną i miętą. Ponadto każdy uczestnik imprezy został poczęstowany zdrowym napojem pietruszkowo – cytrynowym przygotowanym przez nauczycielki przedszkola.

Impreza takiego formatu nie mogłaby się odbyć bez wsparcia i hojności wielu osób i instytucji. Wicedyrektor Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie, Nauczyciele oraz pracownicy Przedszkola składają serdeczne podziękowania sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla dzieci oraz w jakikolwiek sposób udzielili wsparcia przyczyniając się do zorganizowania „II BIEGU PRZEDSZKOLAKÓW PO ZDROWIE”, a byli to:

 • Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie
 • Medale
 • Kamizelki odblaskowe
 • Rowerki biegowe do realizacji projektu Miasteczka Rowerowego
 • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie
 • Zawieszki
 • Opaski odblaskowe
 • Pani Renata Hajder-Dykta
 • Miody do degustacji
 • Pan Marek Pomykała
 • Nać z pietruszki do napoju pietruszkowo-cytrynowego do degustacji
 • Pan Karol Chabraś – właściciel Firmy CRAFT-POL z Ogorzelczyna
 • Plandeka
 • Pani Beata Siwek
 • Stojące wieszaki

Swoje zaangażowanie i wsparcie okazali również:

 • Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku
 • Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie pod przewodnictwem Pana Stanisława Przybyłowicza
 • Pan Łukasz Wróbel – Właściciel Firmy MEDCAR, którą reprezentowali: Pani Marta Pawlak (strażak – ratownik medyczny), Pani Iwona Szymczak (ratownik medyczny) oraz Pan Jacek Antoniewicz (ratownik medyczny)
 • Pani Elżbieta Idczak – pielęgniarka medycyny szkolnej
 • Panie pielęgniarki – Katarzyna Kalinowska, Wioletta Szczap, Anna Kwiatosińska, Anna Rejer
 • Studentki Akademii Nauk Stosowanych: Pani Kinga Grześkiewicz, Agnieszka Janiszewska, Izabela Stawicka, Ewa Barczykowska, Małgorzata Filas oraz Pani menager kierunku Pielęgniarstwa – Pani Danuta Grodzka
 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Tuliszkowie w osobach: Pani Alina Przybysz, Pani Halina Wenc, Pani Halina Miklaszewska, Pan Dariusz Jasiakiewicz, Pani Justyna Gascon Carreño
 • Państwo Weronika i Jakub Wieczorek
 • Pani Justyna Gascon Carreño – dyrektor Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie
 • Pani Ewa Klimczak – Macudzińska – dyrektor SP w Tuliszkowie
 • Pan Michał Gaj
 • Przedstawiciele Firmy Super zoo – sieć sklepów Kakadu: Pani Klaudia Kutkowska i Pani Patrycja Grzeszkiewicz
 • Zakład Gospodarki Komunalnej w Tuliszkowie: Pani Ewelina PiwońskaKubiak
 • Państwo Marta i Dawid Siwiec – właściciele Firmy „7 niebo”
 • Pani Aneta Wawrzyniak – właściciel firmy Bud An

Szczególne gorące podziękowania kierujemy w stronę Rodziców za pomoc w zorganizowaniu ECO GARDEROBY, obsłudze kawiarenki, a także aktywne uczestnictwo w II BIEGU PRZEDSZKOLAKÓW PO ZDROWIE. W myśl ulubionego cytatu Pani dyrektor „RAZEM to nasze ulubione słowo…” (Kubuś Puchatek) zorganizowaliśmy wspólnie wspaniałą i mamy nadzieję, że nie ostatnią imprezę.

Dziękujemy!!!

Ostatnie wpisy

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

W dniu 17 listopada 2022r. w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie odbyło się autorskie...