63 280 30 43

sekretariat@przedszkole-tuliszkow.pl

Międzynarodowy Dzień Kropki 2022

15 września 2022

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia i działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – TALENTY.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę czy piłkę. Nie zabrakło prac plastycznych z kropkami, zabaw z Beebotem, malowania kropek na placu zabaw, aktywnego czytania książki Herve Tulleta pt. „Naciśnij mnie” oraz pamiątkowych zdjęć.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

Ostatnie wpisy

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

W dniu 17 listopada 2022r. w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie odbyło się autorskie...