63 280 30 43

sekretariat@przedszkole-tuliszkow.pl

Podsumowanie nauczania zdalnego

30 czerwca 2020

Proponowane przez nas zajęcia miały na celu wyzwalanie u dzieci różnorodnych form aktywności. Podejmowanie sugerowanych zadań pozwalało na nabywanie przez dzieci doświadczeń w obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym. W miesiącu marcu oraz kwietniu zajmowaliśmy się zmianami zachodzącymi w przyrodzie wiosną, wielkanocnymi tradycjami oraz powrotami ptaków. Przedszkolaki udowodniły również, że temat ekologii jest im bliski, a grupy starsze realizowały program SANEPIDU-u „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne z surowców wtórnych.

Podczas zajęć propagowane były wśród przedszkolaków postawy patriotyczne, dzieci zapoznały się z historią naszej Ojczyzny. Przedszkolaki poznawały przyrodę i jej zjawiska za pomocą ciekawych eksperymentów oraz obserwacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się aktywności kulinarne, dzięki, którym dzieci wdrażały się do przygotowywania wraz
z rodzicami prostych posiłków. Dzieci realizując proponowane działania rozwijały swoją kreatywność, zdolności manualne oraz samodzielność. Wprowadzając tematykę o tolerancji i przyjaźni dzieci miały możliwość kształtowania  postaw tolerancji, akceptacji, wrażliwości i gotowości służenia pomocą. Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami celebrowali także takie święta jak : „Dzień Matki”, „Dzień Dziecka”, czy „Dzień Ojca”. Wszystkie zadania i aktywności były wykonywane z dużym zaangażowaniem dzieci i rodziców. Podczas nauczania zdalnego były realizowane również zajęcia z języka angielskiego, logopedyczne, korekcyjno- kompensacyjne, rewalidacyjne, rytmiki oraz religii.

Na koniec wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom życzymy wspaniałych, wesołych i bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń, bajkowych przygód i samych słonecznych dni.

ŻYCZĄ: DYREKTOR, WYCHOWAWCA, NAUCZYCIELE ORAZ PRACOWNICY PRZEDSZKOLA IM. KUBUSIA PUCHATKA W TULISZKOWIE

Grupa: 3 latki – Wychowawca Anna Tylkowska

Grupa: 3 latki – Wychowawca Ewelina Antczak

Grupa: 3-4 latki – Wychowawca Agnieszka Markowska

Grupa: 3-4 latki – Wychowawca Joanna Patrzykąt

Grupa: 4 latki – Wychowawca Emilia Szczap

Grupa: 5 latki – Wychowawca Kinga Wyzujak

Grupa: 5 latki – Wychowawca Lucyna Cholewińska

Grupa: 5-6 latki – Wychowawca Małgorzata Bałdyka

Grupa: 6 latki – Wychowawca Monika Grześkiewicz

Podziękowanie dla Rodziców!

„Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić żadnymi pieniędzmi tylko radością, pamięcią i słowem…”:

DZIĘKUJEMY!

Ostatnie wpisy

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Kolorowy wystrój, bajeczne stroje, skoczna muzyka, a przede wszystkim radość i duże pokłady...

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, dzieci z wszystkich grup zaprosiły do przedszkola...