21 listopada 2022

W dniu 17 listopada 2022r. w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie odbyło się autorskie spotkanie z Panem Dawidem Trzuskolasem autorem książki
pt. „Kulawa książeczka”. W spotkaniu uczestniczyli rodzice wraz z dziećmi grup popołudniowych.

Podczas spotkania milusińscy zapoznali się z twórczością Pana Dawida. Autor wraz z „Rudą”, koleżanką na wózku inwalidzkim, z wielkim zaangażowaniem opowiadał
o przygodach swoich bohaterów.

Pod okiem autora rodzice i dzieci mogli zmierzyć się  z napisaniem wspólnej bajki, jak również zakupić książkę z imienną dedykacją. Spotkanie miało na celu uświadomić uczestnikom, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Miła wizyta zakończyła się integracyjnymi rozmowami przy kawie i słodkim poczęstunku.

Jako przedszkole chcemy kształtować nawyki częstego sięgania po książkę, rozwijać wyobraźnię oraz uzdolnienia artystyczne. Takie spotkania autorskie są zatem aktywną zachętą do czytania, rozwijania wrażliwości dzieci i upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka.