63 280 30 43

sekretariat@przedszkole-tuliszkow.pl

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2022

17 listopada 2022

W tym roku Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzono dnia 17 listopada 2022 roku. Najstarsza grupa w przedszkolu brała udział w zajęciach dydaktycznych, których celem było podjęcie działań w zakresie profilaktyki palenia tytoniu. Działania obejmowały formy takie jak:

– na zajęciach o tematyce antynikotynowej zapoznano dzieci, na podstawie planszy, ze źródłami dymu oraz z bohaterem programu „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci pogłębiały wiedzę na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz ćwiczyły prawidłowe oddychanie przy muzyce relaksacyjnej,

– przeprowadzono rozmowę z dziećmi dotyczącą dymu papierosowego i wpływu na zdrowie połączoną z wykonaniem prac plastyczno – technicznych zrealizowanych indywidualnie jak i w małych zespołach w celu promowania zachowań profilaktycznych,

– w holu przedszkola powstała gazetka graficzna (obrazkowa) dostępna dla pozostałych grup, gdzie wyeksponowano prace grupy sześciolatków,

– udostępniono również gazetkę tematyczną (informacyjno – edukacyjną) z którą zapoznać się może cała społeczność przedszkolna wraz z ulotkami profilaktycznymi dla dorosłych dot. korzyści dla zdrowia wynikających z rzucenia palenia.

Zachęcamy do zapoznania się! Promujemy ZDROWIE!

Ostatnie wpisy

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

W dniu 17 listopada 2022r. w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie odbyło się autorskie...