Ogólnopolska akcja „Szkoła do hymnu”

10 listopada 2020

Jak co roku – Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie włączyło się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do akcji zaproszone zostały nie tylko placówki szkolne, ośrodki opiekuńczo – wychowawcze ale także przedszkola. W ramach ww. akcji uroczyście odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”  o godz. 11.11, natomiast w grupach popołudniowych o 14.00. Przygotowania do tego wydarzenia trwały już od kilku dni: obejmowały naukę 4 zwrotek hymnu (w starszych grupach), a także wykonano symboliczne kokardy narodowe. Przedszkolaki podczas zajęć poznawały symbole narodowe,  a także zapoznały się z historią swojego kraju m.in. w formie prezentacji multimedialnych. Dzieci z wszystkich grup wykonały również piękne prace plastyczne związane z Polską, które wyeksponowano na jednej ze ścian – do poniższego nagrania.
Nagranie przedstawia grupę 6-latków, którzy tego dnia jako jedna z dziewięciu grup uroczyście odśpiewała hymn Polski. Ten dzień przeżyliśmy dumnie
i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.